Úřady vyšetřují francouzská média. Možná nevědomě pomáhala teroristům

Zatímco se konají pohřby s oběťmi útoku na týdeníku Charlie Hebdo, soudy ve Francii začaly udělovat nepodmíněné tresty všem, kteří na veřejnosti nebo na sociálních sítích vyjadřují podporu atentátníkům. Podle prokuratury se vyšetřuje 56 případů. A zástupci francouzských médií dnes vysvětlují Úřadu pro kontrolu sdělovacích prostředků způsob informování o posledních událostech. Média čelí podezření, že svou prací mohla poskytovat informace teroristům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřady vyšetřují francouzská média. Možná nevědomě pomáhala teroristům (ilustrační foto)

Úřady vyšetřují francouzská média. Možná nevědomě pomáhala teroristům (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Zástupce France Televizion, Radio France, ale i tištěných periodik dnes vysvětlují CSA, což je nejvyšší úřad pro kontrolu sdělovacích prostředků, postup při informování veřejnosti během teroristických útoků a po nich.

Média mohou být obviněna z toho, že zprávami o počtu policistů, místech, kde se policisté nacházeli či způsobu, jakým obléhali útočiště teroristů, mohla poskytovat informace teroristům a jejich sympatizantům. Tyto informace se šířily velmi rychle, často pomocí sociálních sítí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vyšetřování médií ve Francii v spivislosti s útokem na Charlie Hebdo informoval zpravodaj ČRo Jan Šmíd

Některá média také mohou mít potíže se zveřejněním fotografií, které ukazují zabití policisty jedním z teroristů. Úřad považuje zveřejnění těchto fotek za neetické.

Není vyloučeno, že některá média dostanou za svůj postup vysokou pokutu.

Francie. Titulní stránky novin byly den po útoku černé. Redakce tak daly najevo solidaritu s týdeníkem Charlie Hebdo | Foto: Reuters

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme