Úřady zakázaly odpůrcům Temelína zablokovat hranici

Rakouští odpůrci jihočeské jaderné elektrárny Temelín nesmějí zablokovat hranice s Českem. Zakázaly jim to úřady ve Freistadtu. Aktivisté z Hornorakouské platformy proti atomovému nebezpečí přesto krátkodobé uzavření hranic nevylučují. Na středu plánují demonstraci před sídlem spolkového kancléře ve Vídni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

blokáda rakousko-české hranice | Foto: David Veis

Odpůrci atomu měli v plánu zítra zahájit "trvalou" blokádu rakousko-českého hraničního přechodu Wullowitz/Dolní Dvořiště, což jim ale úřady ve Freistadtu nepovolily. Jak řekli Českému rozhlasu představitelé Hornorakouské platformy, sejdou se dnes večer v obci Wullowitz, aby se dohodli na dalším postupu.

Zítra dopoledne budou protestovat v centru Vídně proti tomu, aby se otázka jaderné elektrárny Temelín řešila jen na dvoustranné rakousko-české úrovni. Chtějí, aby v případě nedostatků mohla vídeňská vláda přenést celou záležitost k Evropskému soudnímu dvoru.

Odpůrci atomu plánují hladovku a ani přes úřední zákaz nevylučují krátkodobé uzavření hranic.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme