Uražený dárce věnuje krajně pravicové britské straně milion liber. Původně to mělo být sto tisíc

Finanční dar ve výši jednoho milionu liber získá britská krajně pravicová strana UKIP. Podpoří ji bývalý sponzor konzervativců Arron Banks. Ten chtěl přitom populistické formaci původně věnovat desetkrát méně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britské libry

Britské libry | Foto: Free Digital Photos, Keattikorn

Arrona Bankse urazilo, že o něm předák Konzervativců William Hague prohlásil, že je ‘pan Nikdo‘. Podnikatel v pojišťovnictví přitom měl v minulosti vládní straně darovat čtvrt milionu liber. Zhrzený mecenáš se během pár hodin rozhodl svůj příspěvek UKIPu podstatně rozšířit.

Banks je dalším z přeběhlíků, kteří v posledních dnech zamířili do tábora populistické a euroskeptické Stany pro nezávislost Spojeného království.

Arron Banks novinářům řekl, že by ‚Británii bylo lépe mimo Evropskou unii, ze které se prý stal zavřený obchůdek pro zkrachovalé země‘.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme