Úředníci v Bruselu zažili pravý Hanácký bál. Chutnala jim tlačenka i slivovice

K Hanáckému bálu patří kroje, tanec, hudba nebo slivovice. To vše už není k vidění jen v Olomouci nebo Kojetíně, ale i v Bruselu. I tam pravý Hanácké bál, jak by řekli na Hané, uspořádali. A evropským úředníkům se české tradice líbily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hanácký bál v Bruselu | Foto: Ondřej Houska

Na parketu hraje Hanácká muzika Troubky, tančí a zpívají muži a ženy z Kojetína. Hanácký bál v Bruselu začíná ukázkou pravé hanácké svatby.

Na Hanáckém bále lidé nejen tancují, ale také jedí a pijí. Jak se to vše může líbit v Bruselu, který je zvyklý na spoustu kulturních akcí z řady zemí?

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Hanáckém bále v Bruselu byl i zahraniční zpravodaj Ondřej Houska

„Já si myslím, že tradice obecně, ať jsou české nebo jakékoli jiné, jsou pro cizozemce prostě zajímavé. Dozví se něco o té zemi, kraji. A kdo není úplný ignorant, tak si myslím, že jsou to věci příjemné, které stojí za to si poslechnout a podívat se,“ říká europoslankyně z ČSSD Olga Sehnalová, která Hanácký bál v Bruselu uspořádala.

Lidem z evropských institucí chtěla ukázat tradice ze svého regionu třeba proto, aby se do něj jednou přijeli podívat. Někteří to možná opravdu udělají.

„Když předvedete lidové tradice v Bruselu, ukážete je jako svou výkladní skříň a lidé se o nich něco dozvědí,“ říká Ital Bruno, který je právníkem v Evropské komisi.

Hanácký bál v Bruselu | Foto: Ondřej Houska

Bruno právě jí tlačenku. Je prý výborná, stejně jako víno a slivovice. Na Hanáckém bále se samozřejmě dobře baví i Češi.

„Hanáci, hudba a jídlo a pití. A kroje, ty jsou nádherné. Jsme ze západu Čech, tam to vůbec nemáme. Tak jsem moc ráda, že jsem tu byla,“ odpovídají Tereza a Magda na otázku, co se jim na bálu nejvíc líbí.

Ondřej Houska, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme