USA a Británie zřejmě plánují další fázi války proti terorismu

O vojenské akci proti Iráku mají jednat americký prezident George Bush a britský premiér Tony Blair. Jak uvádí britský list The Observer, oba státníci se sejdou na zvláštní dubnové schůzce ve Washingtonu. Podle zdroje z Blairova úřadu má jednání přispět k finalizaci druhé fáze války proti terorismu. Deník dále uvádí, že Británie se chystá poprvé zveřejnit důkazy o irácké jaderné kapacitě. Úřad britského předsedy však odmítl tvrzení listu jakkoli komentovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Enterprise CVN-65

Iránské ozbrojené síly jsou v bojové pohotovosti. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na íránskou televizi. Ta zveřejnila komuniké generálního štábu íránské armády, ve kterém stojí, že ozbrojené síly jsou připraveny bránit zemi proti jakékoli zahraniční agresi. Političtí a vojenští činitelé Íránu kategoricky odmítli nedávný projev amerického prezidenta George Bushe, ve kterém zařadil Írán, Severní Koreu a Irák mezi nejnebezpečnější země pro západní demokracie a nazval je "osou zla".

Milan Kopp, Michaela Prokopová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme