USA a Čína obnoví vojenskou spolupráci. I kvůli korejské krizi

Čína přestala bojkotovat vojenskou spolupráci se Spojenými státy. O situaci na Korejském poloostrově a o plánovaném cvičení ve Východní Asii jednají v Pekingu představitelé armád obou velmocí. Peking přerušil kontakty s Pentagonem na protest proti plánovanému prodeji amerických zbraní Tchajwanu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenský Land Rover Defender 110 | Foto: 601. skupina speciálních sil

Velitel amerických jednotek v Pacifiku, admirál Robert Willard a zástupce náčelníka generálního štábu ČLA Ma Siao-tchien se scházejí v době eskalace napětí na Korejském poloostrově, kdy Severní Korea hrozí novým konfliktem a Washington na druhé straně vyjadřuje plnou vojenskou podporu Soulu.

Podle expertů právě tato krize přispěla k obnovení rozhovorů mezi ozbrojenými silami Číny a USA. Jak Peking, tak i Washington mají zájem na zachování stability i míru v regionu. Obě strany navíc chtějí do budoucna vyloučit jakékoli incidenty a předejít nedorozumění v případě plánovaných vojenských cvičení včetně manévrů Američanů s Japonci a Jihokorejci.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme