USA a OBSE žádají dopadení strůjců útoku na ruského novináře

Spojené státy a OBSE varují před nárůstem násilí vůči novinářům v Rusku. Nové obavy vzbudil případ reportéra deníku Kommersant Olega Kašina, který byl brutálně zbit a s vážnými zraněními leží v nemocnici. Napadení během posledních několika dnů čelili i další dva novináři regionálních listů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Americké ministerstvo zahraničí a OBSE podpořily apel ruských novinářů na ruské úřady, aby co nejdříve vyřešily případ Olega Kašina a dopadly a potrestaly útočníky.

Vyšetřovatelé mají za to, že motivem byly články Olega Kašina v deníku Kommersant i na jeho blogu. Nyní prověřují záznamy z průmyslových kamer, které útok zachytily a svědčí o tom, že dva neznámí muži napadli Kašina, zbili ho kovovým předmětem – kusem trubky nebo armatury - a poté utekli.

Novinářskou práci jako důvod napadení nevylučují ani další dva žurnalisté, kteří se stali terčem útoku v posledních dnech – zpravodaj listu Žukovské věsti Anatolij Adamčuk a šéfredaktor Saratovského reportéra Sergej Michajlov.

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme