Při nehodě během tropické bouře zemřelo devět dětí. Mnoho dalších lidí utrpělo zranění

Při sobotní srážce dvou vozidel v americkém státě Alabama zahynulo deset lidí, z toho devět dětí. Řada dalších osob utrpěla zranění. Nehodu patrně způsobila tropická bouře Claudette, která od soboty bičuje americké pobřeží Mexického zálivu, uvedla v neděli agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Alabama Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní nehodu v Alabamě pravděpodobně způsobilo množství vody na vozovce v důsledku silných dešťů | Foto: Gary Cosby Jr. via Imagn Content Services, LLC | Zdroj: Reuters

Podle vyšetřovatelů v okrese Butler County v jižní Alabamě srážku aut s největší pravděpodobností způsobilo množství vody na vozovce v důsledku silných dešťů. Kolik lidí je zraněných, není jasné.

Cyklon Tauktae u indických břehů potopil loď s 261 pasažéry. Námořnictvo po 77 z nich stále pátrá

Číst článek

Tropická bouře Claudette v sobotních ranních hodinách dosáhla amerického pobřeží států Mexického zálivu a nyní se přesouvá vnitrozemím směrem na Severní Karolínu. Její intenzita bouře se mezitím snížila na tropickou níži, podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) však v pondělí opět zesílí na bouři.

Nepřízeň počasí způsobila na jihovýchodě USA bleskové povodně, které byly v neděli hlášeny v pásu od Alabamy po Severní Karolínu. V sobotu si nečas vyžádal dva mrtvé ve městě Tuscaloosa, na které spadl větrem vyvrácený strom.

Bouře dala vzniknout také tornádům, která v Alabamě zpustošila desítky domů a v okresu Escambia County podle místních úřadů „v podstatě srovnala se zemí“ čtvrť z mobilních domů. Tornáda byla zaznamenána také v jižní Georgii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme