Řidička v USA vjela autem mezi lidi na narozeninovou oslavu. Dvě děti zemřely, 15 lidí je zraněných

Dvě děti, sourozenci ve věku osm a pět let, zahynuly, když v sobotu pravděpodobně opilá řidička vjela mezi účastníky narozeninové oslavy ve státě Michigan na severu Spojených států. Dalších 15 lidí bylo zraněno, někteří vážně, informoval podle agentury AP místní šerif.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie na místě vyšetřuje incident, kdy pravděpodobně opilá řidička vjela autem na narozeninovou party v USA

Policie na místě vyšetřuje incident, kdy pravděpodobně opilá řidička vjela autem na narozeninovou party v USA | Foto: Kathleen Kildee | Zdroj: ČTK / AP

Narozeninová oslava se konala v lodním klubu Swan Creek Boat Club v obci Berlin Township, zhruba 50 kilometrů jižně od Detroitu. Oběťmi jsou osmiletá dívka a její pětiletý bratr.

Šestašedesátiletá žena v sobotu odpoledne vjela asi 7,5 metru hluboko do budovy klubu, uvedl místní šerif Troy Goodnough. Ženu, k jejíž totožnosti šerif nesdělil podrobnosti, vzala policie do vazby. Je podezřelá z řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu a způsobení smrti. S úřady podle šerifa spolupracuje.

První záchranáři na místě popsali situaci jako velmi chaotickou, s vypjatými emocemi zúčastněných a svědků tohoto „strašného incidentu“, uvedl Goodnough.

Tři děti a šest dospělých byli transportováni do nemocnic vrtulníky nebo sanitkami, někteří s život ohrožujícími zraněními, dodal šerif. Ostatním zraněným byla poskytnuta první pomoc na místě a některé odvezly do nemocnic soukromé vozy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme