USA upravily počet mrtvých po pondělním útoku u afghánské základny, jeden muž je jen zraněný

Spojené státy v úterý upravily počet obětí pondělního útoku u vojenské letecké základny Bagrám. Podle nových informací zahynuli tři američtí vojáci. Čtvrtý muž, který byl uváděn mezi oběťmi, byl zraněn a je naživu, informovala agentura Reuters.

Washington / Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americké jednotky v Afghánistánu (ilustrační foto) | Foto: Omar Sobhani | Zdroj: Reuters

Zprávy původně uváděly, že krom tří amerických vojáků zahynul při explozi nastražené nálože také Američan najatý vládou USA. Podle úterního zpřesnění šlo o afghánského občana pracujícího pro americkou armádu, který výbuch se zraněními přežil. Zraněni byli také další tři američtí vojáci.

Útok na konvoj v Afghánistánu nepřežili čtyři Američané, další vojáci jsou zranění

Číst článek

K útoku, který se stal co do počtu obětí jedním z nejhorších za poslední měsíce, se přihlásilo radikální hnutí Tálibán. Ve svém prohlášení podle AP uvedlo, že útok podnikl sebevražedný atentátník, který poblíž základny odpálil auto naložené výbušninami.

Tálibán podniká časté útoky na afghánské vojáky či členy mezinárodní mise bez ohledu na to, že v posledních měsících se jeho zástupci zapojili do mírových rozhovorů s americkými představiteli.

Od začátku letošního roku bylo v Afghánistánu zabito už sedm amerických vojáků. V rámci mírové mise, při níž mají USA v zemi okolo 14 000 vojáků, zemřelo od začátku roku 2015 již 68 příslušníků americké armády.

Bagrám je největší americkou leteckou základnou v Afghánistánu. Loni v srpnu byli při útoku sebevražedného atentátníka během hlídkování v okolí základny Bagrám zabiti tři čeští vojáci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme