‚Prosím, odejděte.‘ Trumpovu mluvčí vykázali z restaurace, jejíž majitelka nemá prezidenta ráda

Mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa byla vykázána z restaurace, jejíž majitelka nemá šéfa Bílého domu v oblibě. Sarah Huckabeeová Sandersová to v sobotu uvedla na svém oficiálním twitterovém účtu poté, co se události dostalo publicity na sociálních sítích kvůli jednomu ze zaměstnanců podniku. Stránky restaurace vzápětí zaplavilo množství pozitivních i negativních hodnocení kvality podniku.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U.S. White House Press Secretary Sarah Huckabee Sanders holds the daily briefing at the White House in Washington, D.C., U.S., June 18, 2018. REUTERS/Leah Millis | Foto: Leah Millis | Zdroj: Reuters

Číšník v podniku Red Hen ve městě Lexington ve státě Virginia asi 250 kilometrů od Washingtonu se na facebooku svěřil, že obsluhoval Sandersovou „celkem dvě minuty, než ji majitelka požádala, aby odešla, a ona vyhověla“.

Trumpova mluvčí se svou společností navštívila podnik v pátek večer a v sobotu se k nevlídnému přijetí vyjádřila i ona. „Její čin vypovídá mnohem více o ní než o mně. Já se vždy snažím s lidmi vycházet co nejlépe, s respektem, včetně těch, s nimiž nesouhlasím, a budu v tom pokračovat,“ napsala na adresu majitelky na twitteru Sandersová.

Zatímco restaurace získala událostí jak pozitivní, tak negativní publicitu na gastronomických webech a v rámci pětibodového hodnocení kvality jí přibyly stovky jedno až pětihvězdičkových recenzí, na sociálních sítích se objevilo hodně kritických reakcí. „To je ostudné. Majitelka ji požádala, aby odešla? To jim odradí hodně klientů, a zaslouženě!“ napsal jeden z reagujících James Simpson.

Obdobnou příhodu zažila v úterý i ministryně vnitřní bezpečnosti Kirstjen Nielsenová, která si zašla do mexické restaurace. Politička, která hájila oddělování dětí imigrantů od rodičů, kteří překročili hranici nelegálně, musela během večeře řešit protest skupiny demonstrantů požadujících sloučení rozdělených rodin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme