USA bude s EU spolupracovat i nadále

Spojené státy zůstanou partnerem Evropské unie bez ohledu na to, jak se vyvine situace uvnitř společenství. Taková je reakce Washingtonu na výsledky francouzského referenda o euroústavě. Washington vítá silnou a integrovanou Evropu, která je účinným partnerem společných výzev, prohlásil představitel amerického ministerstva zahraničních věcí Noel Clay. Odvolával se na slova prezidenta Bushe a ministryně zahraničních věcí Condoleezzy Riceové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům na jaře | Foto: Miroslav Konvalina

"Partnerství s Evropskou unií funguje a my doufáme, že bude i nadále pokračovat bez ohledu na to, jak se situace v Unii vyvíjí," dodal tiskový mluvčí ministerstva zahraničí USA. Spojené státy podle Riceové evropský projekt podporují.

"Sjednocená Evropa spolu s NATO tvoří dva pilíře silného transatlantického vztahu," zdůraznila šéfka americké diplomacie, která se se svými partnery z evropské trojky sejde již tento týden ve čtvrtek.

Olga Baková, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme