USA bude s EU spolupracovat i nadále

Spojené státy zůstanou partnerem Evropské unie bez ohledu na to, jak se vyvine situace uvnitř společenství. Taková je reakce Washingtonu na výsledky francouzského referenda o euroústavě. Washington vítá silnou a integrovanou Evropu, která je účinným partnerem společných výzev, prohlásil představitel amerického ministerstva zahraničních věcí Noel Clay. Odvolával se na slova prezidenta Bushe a ministryně zahraničních věcí Condoleezzy Riceové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům na jaře | Foto: Miroslav Konvalina

"Partnerství s Evropskou unií funguje a my doufáme, že bude i nadále pokračovat bez ohledu na to, jak se situace v Unii vyvíjí," dodal tiskový mluvčí ministerstva zahraničí USA. Spojené státy podle Riceové evropský projekt podporují.

"Sjednocená Evropa spolu s NATO tvoří dva pilíře silného transatlantického vztahu," zdůraznila šéfka americké diplomacie, která se se svými partnery z evropské trojky sejde již tento týden ve čtvrtek.

Olga Baková, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme