USA budou znovu hledat podporu pro iráckou rezoluci

Američtí diplomaté dostali pokyn znovu se pokusit v Radě bezpečnosti OSN vyjednat podporu pro americký návrh rezoluce o dalším postupu v Iráku. Pokud neuspějí, hrozí USA na půdě Rady mezinárodní izolace. V samotných Spojených státech ale zatím většina lidí postup své země v Iráku schvaluje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Colin Powell v Radě bezpečnosti | Foto: Jan Vytopil

Více než 65 procent Američanů stále souhlasí s tím, jak prezident George Bush vede válku proto terorismu. Zítra prezident poskytne několik televizních rozhovorů, aby si tuto podporu, nahlodanou dnešním atentátem v Bagdádu, udržel. Cílem americké diplomacie ve vztahu k Iráku je nyní urychlit proces stabilizace a demokratizace v této zemi, přehodnotit výdaje s tím spojené a zajistit vojenskou a finanční spoluúčast vojensky a finančně silných zemí Evropy a Asie.

Jak dnes připomíná deník Washington Post, ministr zahraničí Colin Powell dal pokyn k zahájení intenzivního diplomatického tažení v OSN s cílem získat v Radě bezpečnosti podporu Ruska a dalších klíčových členů pro přepracovaný americký návrh rezoluce k obnově Iráku. Pokud se to ani tentokrát nepodaří, ocitnou se Spojené státy v OSN znovu ve slepé uličce.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme