USA zažívá rekordní zimu už v listopadu. Mráz má oběti na silnicích, zrušeny byly i tisíce letů

Do Spojených států dorazila vlna ledového arktického vzduchu, která přinesla pokles teplot k historickým minimům. V úterý tak zůstaly zavřeny školy, zrušeny byly i tisíce letů. Mrazivé počasí má na svědomí již čtyři lidské životy. Meteorologové předpovídají, že pokles teplot bude pokračovat i v následujících dnech. Informuje o tom BBC.

Chicago Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě rekordně nízkých teplot přinesla vlna arktického vzduchu do USA i výraznou sněhovou nadílku | Foto: Rebecca Cook | Zdroj: Reuters

Arktický vlna, která putuje do Spojených států ze Sibiře, způsobila v úterý silné sněžení a náledí. Teplotní rekordy byly zaznamenány ve státech Kansas a Illinois. V Garden City bylo naměřeno -18 stupňů Celsia, v Chicagu a Indianapolis se teploty pohybovaly okolo -13 stupňů Celsia.

Zaznamenán byl podle BBC i nejvyšší denní přival sněhu v historii. Zimní nadílka se objevila ale i ve státu Texas poblíž hranic s Mexikem. V této oblasti se slabé sněžení obvykle objevuje až v polovině ledna.

Česko má za sebou ‚první zimní epizodu‘. Sněžit bude dál

Číst článek

Mnohé podniky i školy zůstaly v úterý kvůli nepříznivým podmínkám zavřeny. Zkomplikovaná byla i situace v dopravě. Mrazivé počasí má na silnicích na svědomí již čtyři lidskou životy, jednou z obětí nehod je i osmiletá dívka. Zrušeno bylo i více než tisíc letů.

Meteorologové očekávají, že během následujícího týdne má zima sílit, mohou tak padnout i stovky dalších rekordů. Vlna mrazivého počasí bude podle předpovědí postupovat směrem k východnímu pobřeží a způsobí, že lidé v zasažených oblastech už v polovině listopadu pocítí počasí blížící se vrcholu zimy.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme