USA chtějí konzultovat kroky proti bejrútským atentátníkům

Spojené státy chtějí konzultovat se členy Rady bezpečnosti OSN odvetná opatření proti pachatelům atentátu na bývalého libanonského premiéra Rafíka Harírího. Generální tajemník OSN Kofi Annan v písemném komuniké odsoudil atentátníky, kteří spáchali ,,tuto bezohlednou politickou vraždu. K atentátu se přihlásila neznámá islamistická skupina ze Saúdské Arábie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

atentát v Bejrútu | Zdroj: ČTK

Rada bezpečnosti by měla prodiskutovat návrh Washingtonu a možnosti ukončení syrské okupace Libanonu. Mluvčí Bílého domu Scott McClellan řekl, že smrt bývalého libanonského premiéra George Bushe šokovala. Mluvčí ale Sýrii s atentátem přímo nespojil a neuvedl ani protiopatření, která přicházejí v úvahu.

Už minulý rok předložily Spojené státy a Francie návrh rezoluce, která vyzvala Sýrii, by stáhla svá vojska z Libanonu a přestala zasahovat do libanonských vnitřních záležitostí. Velký zájem tato rezoluce ale v Radě bezpečnosti nevzbudila.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme