Je obtížné to dostat k nejvyššímu soudu, řekl Trump o obviněních z volebních podvodů. Názor prý nezmění

Americký prezident Donald Trump připustil, že bude těžké dostat obvinění z volebních podvodů k nejvyššímu soudu. V telefonickém rozhovoru pro televizi Fox News se nechal slyšet, že výsledek listopadového hlasování hodlá dále zpochybňovat. Současný šéf Bílého domu stále dosud neuznal, že se vítězem stal jeho demokratický soupeř Joe Biden. Výsledky hned v několika státech napadl u soudů, zatím ale neuspěl.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Ken Cedeno | Zdroj: Reuters

„Nedovolují nám předložit naše důkazy. Říkají, že nemáme oprávnění. Rád bych zahájil velké, krásné soudní řízení, abych mohl mluvit o tom a mnoha dalších věcech a předložil úžasné důkazy. Máme místopřísežná prohlášení, máme stovky, stovky místopřísežných prohlášení. Myslíte si, že jako prezident Spojených států nemám oprávnění? Co to je za soudní systém?“ ptal se Trump v pořadu Sunday Morning Futures.

Odvolací soud v Pensylvánii tento týden zamítl Trumpův pokus zablokovat uzavření hlasování v tomto státě s 20 voliteli. Prezidentův štáb tvrdí, že se s hlasy demokratických voličů zacházelo jinak než s hlasy republikánů. Soud ale dospěl k závěru, že je to neopodstatněné tvrzení. Výsledky v Pensylvánii byly uzavřeny v úterý a za vítěze byl označen demokrat Biden.

Trump v rozhovoru s Fox News na soudní řízení v Pensylvánii poukázal. „Snažíme se dodat důkazy, ale soudci nám to neumožňují.“

„Máme tolik důkazů, možná jste viděli stání v Gettysburgu v Pensylvánii. Neuvěřitelní svědci, vysoce respektovaní lidé, taková křivda,“ řekl prezident, který dosud volební porážku neuznal.

V pátečním tweetu napsal, že na to, aby Biden vstoupil do Bílého domu jako prezident, musí dokázat, že hlasy, které dostal, nezískal nelegálně.

miz, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme