Donald Trump: Podepsal jsem exekutivní nařízení, které dočasně zastaví migraci do Spojených států

Americký prezident Donald Trump ve středu večer (místního času) podepsal exekutivní nařízení, které dočasně zastavuje přistěhovalectví do Spojených států. Informoval o tom na tiskové konferenci věnovaném situaci kolem pandemie nemoci covid-19. Trump argumentoval, že tento krok po znovu otevření ekonomiky zajistí pracovní místa především pro Američany.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump

Americký prezident Donald Trump | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

O záměru postavit migraci do Spojených států Trump informoval den předem na Twitteru. Ve Spojených státech se spekuluje, jaký efekt bude mít toto opatření, uvádí BBC. Britský server upozorňuje, že americké úřady již pozastavily vydávání víz během pandemie koronaviru. 

Donald Trump očekává, že příkaz dočasně zastaví vydávání nových zelených karet a pracovních víz. Americký prezident avizoval, že tento stav bude trvat minimálně 60 dní, může se však prodloužit i změnit.

„Abychom chránili naše americké pracovníky, právě jsem podepsal výkonný příkaz dočasně pozastavující imigraci do Spojených států. Tím bude zajištěno, že nezaměstnaní Američané budou první v řadě při hledání práce, jakmile se naše ekonomika znovu otevře. Zachová také naše zdravotní zdroje pro americké pacienty, “řekl.

President @Donald J. Trump just signed a proclamation temporarily suspending immigration into the United States.

This will ensure unemployed Americans will be FIRST in line for jobs as our economy re-opens and preserve our healthcare resources for American patients.

00:46 – 23. 04. 2020

3367 19283

aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme