Pokus o otravu Trumpa ricinem zaslaným v dopise. Podezřelou ženu zadrželi na kanadských hranicích

Na americko-kanadské hranici zatkli ženu, která je podezřelá, že do Bílého domu poslala obálku s prudce jedovatým ricinem. S odvoláním na anonymní zdroje z bezpečnostních složek o tom v pondělí informovaly světové agentury.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásilka obsahující jed ricin adresovaná prezidentu Donaldu Trumpovi byla podle kanadské policie odeslána minulý týden z Kanady | Zdroj: Reuters

Zásilka adresovaná prezidentu Donaldu Trumpovi byla podle kanadské policie odeslána minulý týden z Kanady. Podařilo se ji ale zachytit již ve vládním poštovním středisku, které kontroluje poštu určenou Bílému domu.

Ženu podle zdrojů z bezpečnostních složek zadržela americká celní správa ve spolupráci s pohraničníky na hraničním přechodu do Kanady ve městě Buffalo. Jméno zadržené úřady nesdělily, podle agentury Reuters je však držitelkou kanadského občanství.

V roce 2014 byl ve státě Mississippi odsouzen na 25 let muž, který poslal zásilky s ricinem prezidentu Baracku Obamovi a dalším představitelům.

Americké úřady včas odhalily obálku se smrtícím ricinem. Byla adresovaná Bílému domu

Číst článek

V témže roce soud v Texasu poslal na 18 let za mříže ženu, která o rok dříve zaslala prezidentu Obamovi dopis s ricinem. Žena u soudu tvrdila, že nechtěla nikomu ublížit a spoléhala na to, že tajné služby zásilky zadrží.

Ricin je vysoce jedovatá látka, která může být smrtelná už ve velmi malých dávkách. Samotné páry mohou po vdechnutí způsobit selhání životních funkcí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme