Stačilo video z kamery a záznam srdečního tepu. V USA s pomocí fitness náramku odhalili vraha

Policie v americkém státě Kalifornie využila údaje z fitnessového náramku oběti, aby mohla obvinit muže, kterého považuje za vraha. Média uvádějí, že to není poprvé, co se kriminalisté díky elektronickým přístrojům jako jsou chytré hodinky, telefony či GPS zařízení dostali na stopu vrahům.

Sacramento Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: StockSnap | Zdroj: pixabay.com | CC0 1.0

Nejnovější případ se stal v San Jose, kde policie v polovině září nalezla pobodané tělo 67leté Karen Navarrové.

Pentagonu hrozí skandál s fitness náramky. V bojových zónách můžou lokalizovat americká komanda

Číst článek

Podle vyšetřovatelů ji v jejím domě zabil 90letý nevlastní otec Anthony Aiello.

Aiello nejprve vypověděl, že ji v den její smrti navštívil, protože jí přivezl jídlo. Ze záběrů bezpečnostních kamer ale vyplynulo, že v domě byl v čase, kdy Navarrová pravděpodobně zemřela.

Oběť na sobě navíc v době smrti měla náramek, který zaznamenává mimo jiné srdeční tep. Analýza dat pak ukázala, že se Navarrové tep v určitý okamžik během návštěvy nevlastního otce prudce zvýšil, následně začal rychle klesat a ještě před Aiellovým odchodem zcela ustal.

Informace z náramku použila policie například loni v případu vraždy ženy, ze které byl obviněn její muž. Jeho výpověď se totiž naprosto rozcházela s údaji o zdravotním stavu z ženina náramku.

Záznamy z chytrých a fitnessových zařízení v minulosti neposloužily jen k odhalení vrahů, ale kvůli internetovému sdílení také odkryly místa působení amerických vojáků.

Například před lety rozbor dat z náramků monitorujících sportovní aktivity nositele, které vojákům poskytla dokonce i americká vláda, ukázal na možnou přítomnost amerického vojska v dosud neznámých oblastech bojových zón. Experti v této souvislosti takovéto přístroje označili za bezpečnostní riziko.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme