Firmy po masakru na Floridě přerušují vztahy s asociací držitelů zbraní

Více než půltucet amerických firem přerušil vztahy s Národní asociací držitelů zbraní (NRA). Stalo se tak poté, co Nikolas Cruz minulý týden zavraždil v areálu střední školy na Floridě 17 lidí. Spotřebitelé vyvíjejí tlak na firmy, aby bojkotovaly obchody spojené s mocnou lobbistickou organizací.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie u střední školy ve floridském Parklandu, kde student zavraždil sedmnáct lidí.

Policie u střední školy ve floridském Parklandu, kde student zavraždil sedmnáct lidí. | Foto: Zachary Fagenson | Zdroj: Reuters

Mezi společnostmi, které přerušily styky s NRA, jsou mimo jiné známé autopůjčovny Hertz a Enterprise, jež nabízely pro členy NRA slevy, informoval zpravodajský server BBC News.

Floridský útočník poprvé před soudem, je ochotný se přiznat. Sebevražedné sklony monitoruje vězeňská služba

Číst článek

Od NRA se v pátek distancovaly také pojišťovací společnost MetLife Insurance, půjčovna automobilů Avis Budget, výrobce zabezpečení Simplisafe, stěhovací služby Allied Van Lines a North American Van Lines či výrobce bezpečnostního softwaru Symantec Corp.

Národní asociace držitelů zbraní, která má pět milionů členů, odmítla důsledky bojkotu komentovat. Na twitteru se NRA obhajovala s tím, že by se lidé měli soustředit spíš na pochybení bezpečnostních složek.

„Místo abyste svalovali vinu na organizaci, která brání právo každého občana držet a nosit zbraně, by se lidé měli zaměřit na množství chyb FBI a místních bezpečnostních organizací,“ konstatovala Národní asociace držitelů zbraní.

Aktivisté vyvíjejí tlak i na další společnosti, které poskytují NRA různé výhody či služby. Jedná se například o doručovací společnost FedEx a technologické giganty jako Amazon.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme