Střelná zbraň jen nad 21 let, rozhodli senátoři na Floridě. Místo učitelů chtějí ozbrojit školníky

Floridský senát schválil přísnější podmínky pro prodej zbraní. Reaguje tak na únorový útok na střední škole v městě Parkland. Devatenáctiletý pachatel při něm zabil 17 lidí.

Miami Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní svár byl o vyzbrojování učitelů, se kterým počítal původní návrh, ale průchodnější konečná verze tuto možnost omezila (ilustrační snímek). | Foto: Zachary Fagenson | Zdroj: Reuters

Floridští senátoři se nezvykle sešli i o víkendu, aby uspíšili přijetí nových pravidel, což se v pondělí stalo těsně a podle deníku Miami Herald po vášnivé debatě.

Senátoři se dohodli na zvýšení věkové hranice pro nákup všech typů střelných zbraní z 18 na 21 let nebo zákaz prodeje zařízení, které zesiluje efektivitu poloautomatických zbraní.

Hlavní svár byl o vyzbrojování učitelů, se kterým počítal původní návrh, ale průchodnější konečná verze tuto možnost omezila. Nicméně zbraň u sebe budou mít například školní knihovníci a další personál.

O návrhu ještě bude hlasovat floridská Sněmovna reprezentantů a k uvedení do praxe je potřeba i guvernérův podpis. 

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme