BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Na Floridě popravili vězně odsouzeného za vraždy gayů, v cele smrti seděl téměř 25 let

Muž odsouzený za vraždu tří gayů, které uškrtil v roce 1994, byl popraven v americkém státě Florida. Informovala o tom v pátek agentura Reuters. V cele smrti seděl téměř čtvrt století.

Raiford (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gary Bowles je 13. vězněm popraveným ve Spojených státech v letošním roce. | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 Creative Commons,©

Sedmapadesátiletý Gary Bowles byl usmrcen injekcí ve čtvrtek ve 22.58 místního času (4.58 SELČ) ve věznici v Raifordu na Floridě. Poprava byla zpožděna o několik hodin, neboť Bowlesovi advokáti se ještě pokoušeli odvolat k americkému nejvyššímu soudu. Ten však jejich žádost zamítl.

‚Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí.‘ V Texasu popravili muže za vraždu a znásilnění studentky

Číst článek

Bowles byl zatčen v roce 1995 a o rok později odsouzen k trestu smrti za vraždu prvního stupně Waltera Hintona. K činu se přiznal. Hinton nabídl Bowlesovi, že může bydlet v jeho mobilním domě v Jacksonvillu. Poté, co zkonzumovali množství alkoholu a marihuany, Bowles na hlavu svého spícího hostitele hodil osmnáctikilový betonový blok a poté stále ještě žijícího Hintona udusil utěrkou.

Podobným způsobem zabil i další dvě oběti – Alberte Morrise a Johna Robertse, kterého po činu navíc ještě okradl. Za tyto vraždy dostal Bowles doživotní trest. Policie jej nadto podezírá, že v roce 1994 zabil tři další muže.

Bowles policistům po zatčení vypověděl, že jako nezletilý dělal gayům prostituta, aby měl na jídlo a střechu nad hlavou, ačkoliv sex s nimi nenáviděl.

Bowles byl podle Informačního centra pro tresty smrti (DPIC) 13. vězněm popraveným ve Spojených státech v letošním roce a druhým ve státě Florida. Ve středu byl v Texasu popraven Larry Swearingen, odsouzený za únos, znásilnění a vraždu 19leté studentky v roce 1998.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme