USA posílají do Iráku protiletecké systémy. Mají ochránit vojáky před případným útokem Íránu

Spojené státy přemísťují do Iráku systémy protivzdušné obrany, aby ochránily své jednotky před případným íránským ostřelováním. V úterý to podle agentur Reuters řekl generál Kenneth McKenzie, který velí americkým silám na Blízkém východě, v Perském zálivu a severní Africe (CENTCOM).

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protiraketový systém Patriot | Zdroj: Flickr

„Pracujeme, především v Iráku, na rozmístění systémů protivzdušné obrany a obrany před balistickými střelami, abychom se chránili před dalším možným íránským útokem,“ řekl McKenzie.

USA počtvrté zvýšily počet raněných vojáků po útoku Íránu na základnu v Iráku. Nyní jich je 109

Číst článek

Americké síly v Iráku se po atentátu na íránského generála Kásema Solejmáního, kterého americký dron začátkem ledna zabil na bagdádském mezinárodním letišti, staly terčem íránské odvety.

Při raketovém útoku, který Teherán podnikl proti vojenské základně USA v Iráku, tehdy utrpělo zranění přes sto amerických vojáků. Původně USA uvedly, že nikdo nebyl zraněn, postupně ale ohlásily, že vojáci utrpěli otřesy mozku a další podobná zranění.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme