Začíná další cvičení armád Jižní Koreje a USA. Chtějí tak přimět KLDR k obnovení jednání

Spojené státy a Jižní Korea v pondělí zahajují další společné vojenské cvičení. Chtějí tím severokorejský režim přinutit k tomu, aby pozastavil raketové zkoušky a časté manévry nedaleko společné korejsko-korejské hranice a aby Kim Čong-un obnovil jednání o svém jaderném programu.

Od stálého zpravodaje Washington/Soul Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americké letouny F-16

Americké letouny F-16 | Foto: J. Hlaváč | Zdroj: Armáda ČR

Podle jihokorejského ministerstva obrany se cvičení zúčastní bezmála 250 letadel a vrtulníků, desítky tankovacích letounů a také speciální vzdušné síly, určené pro elektronický boj.

KLDR se prohlásila za stát s jadernými zbraněmi. Nebude se tak účastnit vyjednávání o odzbrojení

Číst článek

K akci se připojí také australská armáda. V kombinaci s pozemními silami se do pětidenního cvičení zapojí celkem 1600 kusů vojenské techniky.

Spojené státy, Jižní Korea a Japonsko se už na začátku letošního roku dohodly na obnovení vojenských manévrů na souši, na moři i ve vzduchu a netají se tím, že jejich cílem je vojenské odstrašení severokorejského režimu Kim Čong-una.

David Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme