Na hraničním přechodu mezi USA a Kanadou došlo k explozi. Dva lidé zemřeli, případ vyšetřuje FBI

FBI vyšetřuje „výbuch vozidla“ na hraničním přechodem Rainbow Bridge mezi Spojenými státy a Kanadou. Situace je podle vyšetřovatelů „velmi nejasná“, podle médií zemřeli dva lidé, kteří byli v autě. To mělo ve velké rychlosti projet kontrolním stanovištěm a po střetu s překážkou začít hořet. Přechod je momentálně uzavřen, uvádí tamní autority. Co přesně se stalo, zatím není jasné, informují americká média.

Aktualizujeme New York (Aktualizováno: 23:39 22. 11. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle nejnovějších informací auto před výbuchem mělo vysokou rychlostí projet kontrolními stanovišti. Podle svědků potom narazilo na betonovou překážku, vyletělo do vzduchu a následně explodovalo. Stanice NBC zveřejnila záběry, na kterých je tento popis vidět.

Na místě nebylo nalezeno žádné výbušné zařízení, uvádí deník The New York Times. Guvernérka Kathy Hochulová ze státu New York prohlásila, že „se zatím nenašla žádná známka teroristické aktivity v souvislosti se srážkou, ale vše se může změnit“.

Příčina výbuchu je zatím neznámá. Jeden z pohraničních strážníků byl při incidentu zraněn.

Stanice ABC News také informuje, že z bezpečnostních důvodů byly zavřeny všechny čtyři mosty přes řeku Niagara, které spojují USA a Kanadu. Situaci sleduje také Bílý dům i kanadské úřady.

Média o incidentu začala informovat kolem poledne místního času (18.00 SEČ). Krátce po incidentu na místo dorazili také vyšetřovatelé FBI. „Příliš mnoho toho nevíme – jen že se do Spojených států snažilo dostat vozidlo a že je nyní most zavřený z obou stran,“ uvedl pro stanici CNN představitel blízkého města Niagara Falls Aaron Ferguson.

har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme