Z 5,3 milionu nakažených covid-19 ve světě jich už více než třetina připadá na USA

Ve Spojených státech zemřelo už přes 97 tisíc lidí s nemocí covid-19, z toho na 1100 za poslední den, což je méně než o den dříve. Celkem se v USA dosud potvrdilo na 1,62 milionu případů nákazy, což je už více než třetina z 5,3 milionu nakažených evidovaných ve světě.Vyplývá to z údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU).

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž s dětmi před Bílým domem, kde vlají vlajky na půl žerdi.

Muž s dětmi před Bílým domem, kde vlají vlajky na půl žerdi. | Foto: Mary F. Calvert | Zdroj: Reuters

Spojené státy jsou zemí nejhůře postiženou tímto koronavirem, který se začal koncem loňského roku šířit do světa z Číny. Druhá je v počtu nakažených Brazílie se 347 400 dosud potvrzenými případy a třetí je Rusko s téměř 336 tisíc případy potvrzenými od začátku pandemie. Rusko ale ještě v neděli nové údaje nezveřejnilo.

Navzdory vysokým číslům zahájily Spojené státy částečné uvolňování omezení zavedených kvůli pandemii. V pátek prezident Donald Trump prohlásil místa bohoslužeb, jako kostely, synagogy a mešity, za nezbytná místa poskytující základní službu a nařídil jejich otevření po celých Spojených státech už o tomto víkendu, napsala agentura AFP.

The front page of The New York Times for May 24, 2020

07:27 – 24. 05. 2020

23752 52296

Tisíc jmen

Deník The New York Times v neděli uctil památku lidí, kteří v USA zemřeli s nemocí covid-19 tím, že vyšel s titulní stranou nazvanou Americká úmrtí se přiblížila 100 tisícům, nevyčíslitelná ztráta. Na celou stránku vypsal téměř tisíc jmen některých zemřelých v USA na covid-19 s krátkou informací o nich.

V podtitulku materiálu stojí: Nejsou to jenom jména ze seznamu. Byli jako my. Materiál je pokusem zlidštit tragédii v době, kdy se americké údaje blíží kulatému číslu a kdy čtenáře i novináře přemáhá únava ze záplavy zprávy o pandemii.

Od Eisenhowera po Obamu. V USA zemřel na covid-19 dlouholetý majordomus Bílého domu

Číst článek

Zástupkyně grafického šéfredaktora Simone Landonová se spolupracovníky prošla úmrtní oznámení ve stovkách amerických novin. Vybrali z nich jména a osobní údaje charakterizující zemřelé. Mezi záplavou jmen je například „Alan Lund, 81 let, Washington, dirigent s nejúžasnějším sluchem“.

Tom Bodkin, který v The New York Times pracuje 40 let, řekl, že si za celou domu nepamatuje, že by první strana listu vyšla bez jediné fotografie.

V pondělí je v USA Den obětí války, který se považuje za zahájení léta. Panují obavy, že uvolňování omezení může přinést novou vlnu nákazy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme