Za poslední den zemřelo ve Spojených státech v souvislosti s koronavirem přes 2 400 lidí

Ve USA zemřelo za posledních 24 hodin na následky nákazy koronavirem dalších 2448 lidí. Vyplývá to z údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie průběžně monitoruje. Celkový počet zemřelých v souvislosti s onemocněním covid-19 v USA tak přesáhl 75 500. Koronavirus se prokázal u více než 1,25 milionu Američanů, za poslední den jich přibylo přes 27 000. Spojené státy jsou zdaleka nejvíce zasaženou zemí na světě.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V USA neklesl denní počet obětí pod hranici 1000 od začátku dubna (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

V USA neklesl denní počet obětí pod hranici 1000 od začátku dubna. Poté, co tamní úřady zaznamenaly přes 3100 obětí nákazy za den v půlce dubna, se země stále nachází na vrcholu pandemie - denní počty nově nakažených a zemřelých výrazně nestoupají, ale ani neklesají.

Nejvíce zasaženou oblastí v zemi je nadále stát New York, kde se však situace v posledních týdnech pomalu zlepšuje. Postupně se však objevují další ohniska nákazy, jako například oblast kolem federální metropole Washingtonu.

Rekordní nárůst nakažených. V Rusku za den přibylo 11 231 nově nakažených koronavirem

Číst článek

USA evidují mnohonásobně více potvrzených případů koronaviru a zemřelých s covid-19 než další nejvíce zasažené země. Provádí však také největší množství testů, od začátku pandemie místní laboratoře zpracovaly již přes 8,1 milionu vzorků. Asi 195.000 Američanů se již z nákazy zotavilo.

Prezident Donald Trump v posledních dnech tvrdě útočí na Čínu, kde se virus loni potvrdil poprvé, s tvrzením, že tamní vláda nese za rozsah celosvětové pandemie zodpovědnost. Tvrdí také, že Peking klame ohledně svých údajů nově nakažených, jichž denně oznamuje v posledních týdnech jednotky až desítky.

„Amerika vede nelítostnou bitvu proti hrozné nemoci,“ řekl prezident ve čtvrtek. „Modlíme se, aby vědci a výzkumníci nalezli nové léky, způsoby léčby a vakcíny, a aby je nalezli rychle,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme