USA kritizují Rusko za nerespektování pravidel demokracie

Rusko čelí další kritice za narušování pravidel demokracie. Spojené státy poukazují na problémy ve výroční zprávě o stavu lidských práv ve světě. Za jeden z hlavních případů flagrantního narušení demokratického procesu považují průběh parlamentních voleb v Rusku v prosinci 2011.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pořádková policie zadržuje příznivce opozice během protestu v Moskvě | Zdroj: Reuters

Dokument vypracovávaný každoročně americkým ministerstvem zahraničí připomíná zprávy ruských i zahraničních pozorovatelů o zasahování úřadů do průběhu voleb, manipulacích a omezené možnosti opozice zaregistrovat své kandidáty, dostat se do médií a vést politickou kampaň.

Americká diplomacie také poukazuje na problémy v soudnictví a bezpečnostních složkách. Upozorňuje na případy, kdy se lidé, kteří ohrozili zájmy byznysu nebo vlivných státních úředníků, stali terčem politického pronásledování a často skončili v krutých podmínkách vazby.

Za uplynulé dva dny jde už o druhý kritický dokument na adresu ruského státu. Ve čtvrtek poukázala na analogické problémy výroční zpráva organizace Amnesty International.

Igor Maňour, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme