Během zátahů na migranty v USA policie zatkla 35 lidí. Trump sliboval deportaci milionů

Výsledkem údajně masivních zátahů proti migrantům, které minulý měsíc ohlásil prezident Donald Trump, je zatím pětatřicet zatčených. V úterý to ve Washingtonu oznámil Úřad pro imigraci a cla (ICE). Šéf Bílého domu přitom sliboval deportaci milionů lidí, kteří nezákonně vstoupili na území USA. Podle ICE jde ale zatím o „rutinní operaci“.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mexičtí migranti na americké hranici. (ilustrační foto) | Foto: Jose Luis Gonzalez | Zdroj: Reuters

Rozsáhlé zatýkání se mělo odehrávat v desítce velkých amerických měst včetně Los Angeles, San Francisca, New Yorku, Chicaga či Houstonu. Prošetřováno ale bylo zatím kolem 2000 lidí, část z nich byla obviněna z běžných kriminálních činů.

Trump ohlásil velký zátah proti migrantům. Podle prezidenta USA může být zadrženo až 2000 rodin

Číst článek

Trump minulý týden prohlásil, že „i když operace nebyla pro veřejnost příliš viditelná, byla velmi úspěšná“.

Razie má být zaměřena na středoamerické rodiny, které už obdržely deportační výměr, ale nepodřídily se mu. Šéf ICE Matthew Albence novinářům řekl, že počet zadržených migrantů byl nižší, než při předešlých zátazích. Důvodem byl podle něj zájem médií, která o připravované akci informovala předem.

Média ve státě Tennessee informovala o kuriózním případu přistěhovalce, kterého svým vozem zablokovali agenti ICE, když v autě opouštěl garáž u svého domu. Žádosti, aby vystoupil z vozu, muž neuposlechl a spolu se svým dvanáctiletým synem seděl ve voze čtyři hodiny.

Sousedé mu nosili jídlo a pití, v nádrži jeho auta dokonce pro případ potřeby doplnili benzín. Policejní hlídka přivolaná pracovníky ICE odmítla zasáhnout a muž se nakonec dostal domů chráněn těly sousedů. Agenti ICE nakonec svůj zásah vzdali.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme