USA možná budou dopravovat vojenské transporty do Afghánistánu přes Rusko

Rusko a Spojené státy americké pracují podle ruských médií na dohodě o možném tranzitu amerických vojenských dodávek do Afghánistánu přes Rusko. S odvoláním na zdroje blízké vedení NATO i ruskému ministerstvu zahraničí o tom píše list Kommerstant. Možnost se podle něj projednávala na sobotní schůzce představitelů NATO a Ruska v Řecku, kde se obě strany dohodly na obnovení vojenské spolupráce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stíhačka F/A 18 Hornet | Foto: Robert Mikoláš

Podle ruského deníku Kommersant se debatuje o možnosti pozemního a nově i vzdušného transportu amerických vojenských dodávek do Afghánistánu. Pokud dohoda bude uzavřena, přes Rusko by údajně denně létalo až 12 amerických vojenských letounů.

Jak deník tvrdí s odvoláním na zdroje z ruského ministerstva zahraničí, Moskva je připravena zabezpečit nejen transport vojenských dodávek přes své území, ale údajně i zajišťovat jejich bezpečnost. Dokument by obě strany mohly údajně podepsat už během nadcházející návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy v Rusku.

Moskva a NATO obnovily o víkendu vojenskou spolupráci po téměř roční odmlce, kterou způsobila roztržka ohledně konfliktu Ruska s Gruzií.

Přečtěte si také:
Dohoda mezi Ruskem a NATO podle Moskvy zahojí diplomatickou roztržku
Rusko vypovědělo ze země dva diplomaty
Účastníci mnichovské konference se shodují na potřebě zapojit Rusko do bezpečnosti Evropy
NATO by mohlo obnovit normální vztahy s Ruskem už příští týden
Severoatlantická aliance obnoví normální vztahy s Ruskem

Lenka Kabrhelová, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme