Zemřel nejstarší muž USA. Veterán druhé světové Richard Overton se dožil 112 let

Ve věku 112 let zemřel v Texasu nejstarší muž USA a veterán druhé světové války Richard Overton. Informovala o tom americká média. Overton byl za své válečné zásluhy v roce 2013 vyznamenán prezidentem Barackem Obamou. Byl přesvědčen, že za svou dlouhověkost vděčí Bohu, whisky a doutníkům.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V roce 2013 obdžel Richard Overton u příležitosti Dne veteránů vyznamenání od amerického prezidenta Barracka Obamy.

V roce 2013 obdžel Richard Overton u příležitosti Dne veteránů vyznamenání od amerického prezidenta Barracka Obamy. | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Richard Overton se narodil v roce 1906 v texaském městě Austin, kde také strávil většinu života. Jako třicátník dobrovolně narukoval do armády a během druhé světové války tři roky sloužil ve vojenském praporu složeném výhradně z Afroameričanů.

Chilanovi bylo podle dokladů 121 let. Zemřel tak zřejmě nejstarší muž na světě

Číst článek

Bojoval v Tichomoří, těsně po japonském útoku byl i v Pearl Harboru. V japonské Iwodžimě málem přišel o život.

Tvrdil, že za svoji dlouhověkost vděčí Bohu, ale určitou roli podle něj sehrála i whisky a doutníky. „Začal jsem kouřit doutníky, když mi bylo osmnáct. A pořád je kouřím. Dvanáct denně,“ prohlásil pro místní televizní stanici.

Podle texaského guvernéra Grega Abbotta byl zesnulý veterán „americkou ikonou a texaskou legendou“. Overtonova domovská ulice v Austinu již od loňska nese jeho jméno.

Nejstarším člověkem v USA zůstává podle odborníků z organizace Gerontology Research Group Lessie Brownová, narozená v roce 1904.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme