Užijte si hezkého počasí, vzkázal Trump účastníkům protestního Pochodu žen

Statisíce Američanů se zúčastnily Pochodu žen. Největší účast byla v Los Angeles, kde ji organizátoři odhadují na 600 000. Akce byla částečně protestem proti prezidentu Donaldu Trumpovi, který v sobotu završil první rok ve funkci.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letošní Pochod žen se loňskému účastí nepřiblížil, přesto ve 250 amerických městech demonstrovaly statisíce lidí mimo jiné s protitrumpovskými hesly.

Prezident účastníkům vzkázal, ať si užijí krásné počasí a oslaví nejnižší ženskou nezaměstnanost v zemi za posledních 18 let. Sám Trump podle CNN zrušil cestu do svého letoviska na Floridě, kde jeho hosté oslavili výročí jeho prezidentství bez něj.

Ve Washingtonu totiž pokračují jednání o odvrácení platební neschopnosti, kvůli které se v sobotu například nedostali turisté k Soše svobody v New Yorku. Republikáni plánují další senátní hlasování o dodatečném financování federální vlády na pondělní jednu hodinu ráno, tedy sedm ráno českého času.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme