VIDEO: Policistky v americké Georgii si nebyly jisté, jestli mají zatknout řidičku. Hodily si proto mincí

Hod mincí už rozhodl leccos. Někdy celkového výherce, jindy zase toho, kdo někam vejde první. V poněkud netradiční situaci ho použily taky dvě policistky z americké Georgie. Na základě hodu poslaly do vězení 24letou Američanku Sarah Webbovou.

Georgia (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policistky Webbovou obvinily z nebezpečné jízdy autem. Žena prý dovolenou rychlost překročila až o 50 kilometrů v hodině. Strážnice ale neměly radarové snímky, a právě kvůli nedostatků důkazů si nebyly jisté, jestli mladou řidičku zatknout.

VIDEO: Agentovi FBI vypadla při tanci v baru pistole. Omylem s ní střelil přihlížejícího muže

Číst článek

Rozhodly se proto použít mobilní aplikaci, ve které si hodily virtuální mincí. Jejich jednání ale po celou dobu natáčely kamery, které mají na policejní uniformě.

Policie z Roswellu obě ženy propustila. Jejich šéf Rusty Grant televizi ABC řekl, že se zachovaly nepřijatelně. „To co jsem viděl, mě šokovalo. Nevěřil bych, že strážník může o vazbě rozhodnout jen na základě mince,“ popsal Grant.

Televize vyzpovídala i Sarah Webbovou. Žena neskrývala své naštvání. „Mají to být lidé, kterým chceme důvěřovat, když jsme v nouzi. A najednou mne uvrhnou do situace, která je opravdu špatná,“ uvedla.

Policie už se Webbové omluvila a zprostila ji všech obvinění.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme