Miliony Američanů nepřijdou o potravinové dávky. Spor Trumpa a Kongresu jejich výplatu neovlivní

Miliony nejchudších Američanů prozatím kvůli sporu prezidenta Donalda Trumpa a demokratických činitelů Kongresu nepřijdou o benefit známý jako potravinové lístky. Oznámilo to podle televize ABC News americké ministerstvo zemědělství, které podpůrný program pro 38 milionů Američanů spravuje.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Americký prezident Donald Trump požaduje od Kongresu peníze na stavbu zdi, které ale demokraté uvolnit nechtějí. Kvůli sporu nemá třetím týdnem část federálních úřadů finance na svůj provoz, takže statisíce federálních zaměstnanců prozatím nedostává výplaty.

Více než polovina Američanů viní Trumpa ze zablokování úřadů. S ‚jeho‘ zdí souhlasí jen každý čtvrtý

Číst článek

Nekončící pat vyvolal pochybnosti o tom, zda dostanou Američané odkázaní na potravinovou pomoc v únoru dávky. Ministerstvo zemědělství ale nyní oznámilo, že benefit bude distribuován oproti původnímu výplatnímu plánu dokonce ještě dříve.

„Vím, že napříč Amerikou existovaly oprávněné obavy, co se s touto dávkou stane, když jsou vládní úřady zablokované,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Sonny Perdue.

Doplnil, že podle motta ministerstva „čiň dobro a nakrm každého“ jeho úřad připravil plán, jak dávku lidem zajistit.

Ministerstvo sdělilo, že nynější postup ve vydávání benefitu se podobá situaci v době přírodních pohrom, kdy jednotlivé státy musí urychlit standardní distribuční postup.

Trump hájil stavbu zdi na hranicích s Mexikem. Místo betonové chce za 5,7 miliardy vybudovat ocelovou

Číst článek

K financování pomoci ministerstvo zemědělství využilo mechanismus, který umožňuje uvolnit peníze v období 30 dní od chvíle, kdy ministerstvo začalo fungovat bez schváleného rozpočtu.

Nyní zablokované vládní úřady měly peníze na svůj provoz do 21. prosince, od té doby fungují v nouzovém režimu.

Federální dávky určené na nákup jídla pro Američany s nízkým příjmem se oficiálně jmenují Program doplňkové potravinové pomoci, nadále je ale tato pomoc běžně nazývána starším názvem potravinové lístky.

Od devadesátých let začaly USA původní papírové lístky postupně nahrazovat předplacenými platebními kartami, i tak ale starší název přetrval.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme