Zdravotní stav Donalda Trumpa? Vynikající, jen pozor na tučná jídla, oznámil lékař Bílého domu

71letý Donald Trump je podle lékaře Bílého domu Ronnyho Jacksona ve výborné zdravotní kondici. Vyplývá to ze závěrů komplexní lékařské prohlídky, kterou Trump coby prezident Spojených států absolvoval poprvé. Kromě tělesného zdraví zkoumali lékaři nakonec i stav prezidentových poznávacích funkcí, který kritici opakovaně zpochybňují.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump na summitu APEC | Zdroj: Reuters

Prezident o test své paměti, schopnosti soustředit se nebo pochopit informaci výslovně požádal a zvládl ho nadmíru dobře, říká dohlížející lékař Ronny Jackson.

Za vynikající označil i celkový zdravotní stav celoživotního abstinenta a nekuřáka Donalda Trumpa.

Trump prý vyslovil přání zhubnout, podle Jacksona je reálné, aby se mu to povedlo o víc než pět kilogramů, tím by se přiblížil stokilogramové hranici.

Americký prezident také dostal doporučení jíst méně tučná jídla a zvýšit dávky léků, které užívá jako prevenci nemocí srdce a proti vysoké hladině cholesterolu v krvi.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme