Američané začali prověřovat bývalé ruské agenty. Obávají se případu Sergeje Skripala

Americké tajné služby zahájily prověrku bezpečnosti bývalých ruských agentů, kteří se dali do služeb Američanů a nyní žijí na utajených místech v USA. Napsal to v pátek list The New York Times. Impulzem se stal útok na ruského dvojího agenta Sergeje Skripala v jihoanglickém Salisbury, který mají podle Londýna na svědomí dva agenti ruské vojenské rozvědky.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista ve tmě (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Ruská špionáž v posledních letech dohledala několik Rusů, kteří tajně spolupracovali s CIA a usadili se pak v USA v rámci přísně tajného usídlovacího programu, uvedl newyorský list. Americká kontrašpionáž se pustila do komplexní prověrky bezpečnosti každého z nich.

USA podezírají Rusko z podílu na onemocněních diplomatů v Havaně. Veřejně však Washington Moskvu neobvinil

Číst článek

Kontroluje se jejich ochrana a vyhodnocují případná slabá místa. Američtí agenti se snaží zjistit, jak by mohlo být možné zjistit místo pobytu ruských zběhů prostřednictvím sociálních sítí a informací sdílených s příbuznými.

Ohrožení ze strany prezidenta Vladimira Putina, bývalého agenta sovětské tajné služby KGB, je podle amerických činitelů „reálné a všudypřítomné“. Podle bývalého experta FBI Mikea Rochforda jde o „temné dědictví mrtvého sovětského režimu“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme