USA se kvůli nemoci SARS stahují z Hong Kongu a Číny

Spojené státy mají v plánu omezit svou diplomatickou přítomnost v Hong Kongu a v Číně kvůli množícím se případům onemocnění známého pod označením SARS. Podle posledních údajů si tato nemoc vyžádala na celém světě život 66 lidí a téměř 2000 dalších je nakaženo. Americké úřady kvůli podezření z nakažení SARS včera zajistily na letišti v San José v Kalifornii letadlo na lince z Japonska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hongkong | Foto: Consultants for Global Programs

Americké úřady uvalily na dvě hodiny karanténu na letadlo přilétávající z Tokya poté, co se u 5 lidí na palubě objevily zdravotní problémy připomínající symptomy akutního zánětu dýchacích cest SARS. Po vyšetření tří pasažérů a členů posádky lékaři prohlásili, že ani u jednoho se neobjevily skutečné příznaky této choroby. Trojici však přesto převezla sanitka do nemocnice a další dva lékařské ošetření odmítli. Ve Spojených státech je nakaženo 70 lidí, ale dosud nebylo oznámeno žádné úmrtí.

Mezitím přišla zpráva z Kanady, kde na SARS zemřeli další dva lidé. Od vypuknutí této choroby se tak počet mrtvých v Kanadě zvýšil na 6 a dvě třetiny ze 150 nakažených jsou v Torontu, V provincii Ontario byla proto vyhlášena zdravotní pohotovost.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme