USA se nezdá česká kritika sankcí vůči Kubě

Za výsledek selhání diplomatické komunikace považuje snahu českého ministra zahraničí kritizovat americké sankce proti Kubě vysoký představitel kubánského exilu v USA. Američtí Kubánci vnímají kroky Jana Kavana jako ústupek režimu Fidela Castra.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf washingtonského Centra pro svobodnou Kubu Frank Calzone nechápe, proč se ministr Kavan rozhodl předložit podle Calzona protiamerickou rezoluci kritizující sankce zrovna na jednání Komise OSN pro lidská práva a nikoliv před Valným shromážděním OSN. Podle Calzona je krok české diplomacie v USA naneštěstí dáván do souvislosti s nedávným propuštěním Ivana Pilipa a Jana Bubeníka z kubánského vězení. „Otázkou je, proč se po věznění dvou prominentních Čechů najednou objevila z české strany snaha vyjít Havaně neobyčejně vstříc, a to právě v Ženevě.“ Kubánský aktivista je přesvědčen, že žádná souvislost mezi propuštěním Čechů a navrhovanou rezolucí neexistuje. Řada lidí je o ní ale podle něj přesvědčena. Na českou snahu kritiky sankcí poukázal během kongresu v USA americký ministr zahraničí Colin Powell.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme