USA se nezdá česká kritika sankcí vůči Kubě

Za výsledek selhání diplomatické komunikace považuje snahu českého ministra zahraničí kritizovat americké sankce proti Kubě vysoký představitel kubánského exilu v USA. Američtí Kubánci vnímají kroky Jana Kavana jako ústupek režimu Fidela Castra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Šéf washingtonského Centra pro svobodnou Kubu Frank Calzone nechápe, proč se ministr Kavan rozhodl předložit podle Calzona protiamerickou rezoluci kritizující sankce zrovna na jednání Komise OSN pro lidská práva a nikoliv před Valným shromážděním OSN. Podle Calzona je krok české diplomacie v USA naneštěstí dáván do souvislosti s nedávným propuštěním Ivana Pilipa a Jana Bubeníka z kubánského vězení. „Otázkou je, proč se po věznění dvou prominentních Čechů najednou objevila z české strany snaha vyjít Havaně neobyčejně vstříc, a to právě v Ženevě.“ Kubánský aktivista je přesvědčen, že žádná souvislost mezi propuštěním Čechů a navrhovanou rezolucí neexistuje. Řada lidí je o ní ale podle něj přesvědčena. Na českou snahu kritiky sankcí poukázal během kongresu v USA americký ministr zahraničí Colin Powell.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme