USA se s Mexikem dohodly na spolupráci v boji proti pašování drog

Spojené státy a Mexiko slibují úzkou spolupráci v boji proti pašerákům drog. Ve Washingtonu se na tom dohodli prezidenti Barack Obama a Felipe Calderón. Schůzku předznamenalo napětí ve vzájemných vztazích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidenti USA a Mexika Barack Obama a Felipe Calderón | Zdroj: Reuters

Mexický prezident Calderón si v rozhovoru před návštěvou Washingtonu postěžoval, že Američané podle něj neplní dřívější dohody o spolupráci při zajišťování bezpečnosti na hranicích a boji proti drogovým kartelům.Ve Spojených státech je zase v živé paměti smrt amerického agenta imigrační a celní služby v polovině února.

Oba prezidenti ale po setkání v Bílém domě ujišťovali, že budou obě země velmi těsně spolupracovat při zajištění větší bezpečnosti na společné hranici. Spojené státy by měly na své dálnice také vpustit mexické kamiony.

Zatím se tomu bránily, oficiálně kvůli špatnému technickému stavu vozidel mexických přepravců. Není ale žádným tajemstvím, že se americké dopravní firmy bojí levné konkurence z jižní strany hranice.

Igor Maňour, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme