USA se snaží získat podporu arabských zemí pro sankce vůči Íránu

Americká ministryně zahraničí cestuje po arabských zemích s cílem získat podporu pro přísnější mezinárodní sankce, které chce Washington uvalit na Írán kvůli jeho jadernému programu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová

Hillary Clintonová | Foto: U.S. Department of State

Hillary Clintonová se během dnešní návštěvy Saúdské Arábie zřejmě pokusí přesvědčit ropnou monarchii, aby zatlačila přes své obchodní vazby na Čínu, která zatím nechce o nových sankcích proti Teheránu slyšet.

"Je stále jasnější, že skutečným cílem íránského jaderného programu je snaha o sestrojení atomové bomby," prohlásila ministryně Clintonová na americko-islámském fóru v Kataru.

"Írán nedává mezinárodní komunitě příliš na výběr - vyzývá ji svými provokativními kroky k přísnější reakci. Společně povzbudíme Írán, aby přehodnotil svou nebezpečnou politiku."

" S partnery v regionu i ve světě pracujeme aktivně na novém přístupu. Připravíme a uplatníme taková opatření, která přesvědčí Írán ke změně kurzu," zdůraznila ministryně zahraničí USA.

Marika Táborská, Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme