USA si připomněly osmé výročí teroristických útoků z 11. září 2001

V boji proti Al-Káidě nepolevíme, prohlásil americký prezident Barack Obama na obřadu u Pentagonu v hlavním městě Washingtonu. Vzpomínku na oběti teroristických útoků ve Washingtonu poznamenaly zprávy o střelbě na řece Potomac.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

útok na Světové obchodní centrum v září 2001 | Foto: Archiv ČRo

Lidé ráno volali do médií, že na řece Potomac zahájil člun pobřežní stráže palbu na podezřelou loď, a to zhruba v době, kdy se u nedalekého Pentagonu připomínaly teroristické útoky z 11. září 2001 za přítomnosti prezidenta USA Baracka Obamy.

Pak ale pobřežní stráž vysvětlila, že šlo o rutinní cvičení, nikdo ve skutečnosti nestřílel, všechno to bylo v rámci rádiové výměny informací. I tak to ale vzbudilo obrovský rozruch, na nějakou dobu byl přerušený provoz na Reganově letišti, které je přímo u Potomacu.

Výročí si připomínali lidé po celých Spojených státech

V New Yorku se už tradičně za přítomnosti tisíců lidí četla jména všech obětí na místě, kde stály dva mrakodrapy Světového obchodního centra. Další připomínková akce se konala u města Shanksville v Pensylvánii, kde se zřítilo další unesené letadlo, a výročí útoků si připomínali lidé po celých Spojených státech amerických. Někteří dobrovolnou prací ve prospěch komunit a dobročinných organizací.

Při nárazu unesených letedel do věží Světového obchodního centra, do budovy Pentagonu a při zřícení dalšího stroje v Pensylvánii 11. září 2001 zahynulo 2 749 lidí. Šlo o dosud nejtragičtější teroristické útoky v dějinách lidstva.

Igor Maňour, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme