USA slaví Den nezávislosti. Důvěra v pilíře americké demokracie po zvolení Trumpa klesá

Spojené státy v úterý slaví 241. narozeniny, a sice jde o výročí od podpisu Deklarace nezávislosti na Británii. Americká města se chystají na tradiční slavnostní průvody a ohňostroje. Mnoho lidí je ale zklamaných celkovou náladou ve společnosti. Podle nových průzkumů zveřejněných v předvečer svátku také mezi Američany klesá důvěra v klíčové instituce.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

USA slaví Den nezávislosti | Foto: Fotobanka Pixabay

Drtivá většina Američanů má podle průzkumu veřejnoprávních stanic NPR a PBS za to, že se po zvolení Donalda Trumpa zhoršil tón ve společnosti a ubylo občanské slušnosti.

Negativní trend podle nového průzkumu pozoruje sedm z deseti Američanů, nehledě na voličské preference či stranickou příslušnost. Průzkum zaznamenal také ubývající důvěru v instituce, které jsou pilířem americké demokracie.

Zatímco skoro dvě třetiny dotázaných důvěřují soudům a stejný počet věří i zpravodajské komunitě, v Kongresu má neochvějnou důvěru pouhých 6 procent lidí. Fungování legislativního sboru vidí spíše skepticky.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme