USA slaví Den nezávislosti. Úřady vyzývají k bdělosti kvůli případným bezpečnostním hrozbám

Spojené státy dnes oslavují Den nezávislosti. Miliony Američanů o svátečním víkendu vyrážejí za oddechem i zábavou. Policie mezitím zvýšila bezpečnostní opatření. Úřady ve světle nedávných útoků islamistických ozbrojenců v Tunisku, Kuvajtu a Francii vyzvaly občany i bezpečnostní složky ke zvýšené bdělosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Den nezávislosti. Ve velkých městech se konají průvody | Zdroj: Reuters

Velkolepé ohňostroje, grilování, setkávání s přáteli - miliony Američanů tradičně vyrážejí ven na oslavy Dne nezávislosti i celého svátečního víkendu. Policie mezitím po celé zemi zůstává v pohotovosti.

K bdělosti a pozornosti nabádá i občany, zvlášť na přeplněných místech, kde se lidé scházejí ke sledování ohňostrojů.

Účastníci oslav na National Mall ve Washingtonu procházejí speciálními bezpečnostními kontrolami.

Policejní posily nasadily do práce i další velká města. V New Yorku dohlíží na bezpečnost sedm tisíc policistů a téměř celá protiteroristická jednotka.

Dnem nezávislosti si celá Amerika připomíná 4. červenec 1776, kdy byla přijata Deklarace nezávislosti Spojených států amerických.

Třináct tehdejších kolonií tehdy vyhlásilo nezávislost na Velké Británii, která měla v té době nad místním územím i obyvateli kontrolu. Deklaraci tehdy podepsalo 56 zástupců 13 kolonií, jež se dnes označují jako ‚zakládající státy USA‘.

Den nezávislosti je mezi lidmi ve Spojených státech oblíbeným svátkem | Foto: Reuters

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme