Osm zraněných a jeden mrtvý po střelbě na škole v americkém Denveru. Policie zadržela dva podezřelé

Osm zraněných a jednoho mrtvého si vyžádala střelba na předměstí amerického Denveru. Střelba se odehrála na technické škole v obci Highlands Ranch, asi 40 kilometrů jižně od Denveru ve státě Colorado, uvedl úřad šerifa okresu Douglas na twitteru. Podle místních úřadů jsou po střelbě ve vazbě dva podezřelí.

Aktualizováno Denver (USA) (Aktualizováno: 10:21 8. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká policie (ilustrační foto) | Foto: Steve Marcus | Zdroj: Reuters

Mezi zraněnými jsou studenti ve věku 15 let a více. Podle webu The New York Times kancelář šerifa také potvrdila, že po útoku zemřel osmnáctiletý muž.

Deník The Denver Post informoval, že všechny školy v oblasti byly uzavřeny, zatímco na místě činu zasahovala policie, sanitky a hasiči. Šerif také požádal rodiče, aby se odebrali do místního rekreačního centra, kde si mají děti vyzvednout.

Střelba v Marylandu má tři oběti. V drogerii zaútočila mladá žena, poté se sama zabila

Číst článek

„Víme, že dva lidé vstoupili do školy a zaútočili na studenty ve dvou různých částech,“ sdělil místní šerif Tony Spurlock na tiskové konferenci. Později také uvedl, že vedení školy zalarmovalo policii „téměř okamžitě po zaznění prvních výstřelů.“ První hlídka byla na místě za 2 minuty.

Studenti střelce odzbrojili

Jeden muž místní rozhlasové stanici KOA řekl, že jeho syn byl v učebně, když dvě osoby se střelnými zbraněmi začaly střílet a zranily dva studenty. Muž řekl, že žáci dokázali střelce odzbrojit.

Podle místních úřadů jsou útočníci nyní ve vazbě. Šerifova kancelář jednoho z nich identifikovala jako 18letého Devona Ericksona. Ani jeden z útočníků neměl dříve problémy se zákonem, motiv střelby je zatím neznámý.

Školu navštěvuje více než 1850 dětí od školky až po 12. třídu. Tamní studenti jsou již od mala připravováni na situace, kdy do budovy vstoupí ozbrojený útočník. Škola také využívá služeb soukromé bezpečnostní agentury.

Úterní incident se odehrál týden poté, co 22letý muž střílel v areálu Severokarolínské univerzity v Charlotte a pistolí zastřelil dva lidi a další čtyři zranil. Střelec byl zatčen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme