FBI vyšetřuje střelbu na gastronomickém festivalu v Kalifornii jako vnitrostátní terorismus

Americká FBI začala vyšetřovat střelbu na gastronomickém festivalu v Kalifornii, při které útočník minulý měsíc usmrtil tři lidi včetně dvou dětí a následně spáchal sebevraždu, jako případ vnitrostátního terorismu. Podle FBI si střelec Santino William Legan vedl seznam cílů, na kterém byly náboženské i státní budovy. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

Gilroy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pieta za oběti střelby na gastronomickém festivalu ve městě Gilroy v Kalifornii | Foto: Kate Munsch | Zdroj: Reuters

Leganova rodina v úterý vydala prohlášení pro média, v němž se omluvila rodinám obětí a uvedla, že ji činy jejího syna hluboce šokovaly.

„Nikdy jsme neschvalovali nenávistné myšlenky a ideologie, které vedly k této události,“ uvedli rodiče v prohlášení s tím, že činy jejich syna jsou pro ně naprosto nepochopitelné.

Čtyři lidé zemřeli při střelbě na gastronomickém festivalu v Kalifornii, střelce zabila policie

Číst článek

„Náš syn už tu není a my budeme navždy mít nezodpovězené otázky o tom, jak a proč se to vše stalo,“ pokračovalo sdělení.

Střelba na česnekovém festivalu v kalifornském městě Gilroy byla jednou ze tří, které se udály v USA v uplynulých týdnech. O víkendu se za méně než 24 hodin uskutečnily podobné útoky také v El Pasu v Texasu a v Daytonu v Ohiu.

Případ střelby v El Pasu, kdy útočník zavraždil 22 lidí, je rovněž vyšetřována jako případ vnitrostátního terorismu.

FBI v úterý zároveň oznámila, že střelec, který v Daytonu zabil devět lidí včetně své sestry, projevoval sklony k masovému zabíjení a zájem o násilné ideologie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme