Ve Spojených státech havarovala stíhačka, zraněno bylo sedm civilistů. Osud pilota je neznámý

V kalifornském Údolí smrti se ve středu zřítila stíhačka amerického námořnictva, osud pilota je neznámý. V noci na čtvrtek o tom informovala agentura AP. Při nehodě utrpělo menší zranění sedm návštěvníků parku. Povahu zranění agentura neupřesnila.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

F/A-18 Super Hornet nad Afghánistánem v prosinci 2008 | Foto: Staff Sgt. Aaron Allmon, U.S. Air Force | Zdroj: Wikimedia Commons | CC0 1.0,©

Příčina nehody stíhačky F/A-18 Super Hornet, která se stala během cvičného letu, není známa. AP uvedla, že lidé, kteří byli jen lehce zraněni, byli na vyhlídkovém místě, odkud příznivci letectví sledují průlety stíhaček roklí Rainbow Canyon.

Rokli se přezdívá Star Wars Canyon, neboť její vzhled připomíná domovskou planetu Luka Skywalkera ze scifi ságy Star Wars.

V oblasti se takřka denně konají cvičné lety, které přitahují zájemce o nevšední podívanou, neboť piloti létají roklí pod okrajem strže. Místa, odkud lidé cvičení pozorují, jsou letadlům tolik blízko, že je podle AP možné vidět pilotům do tváře.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme