Americké zpravodajské služby by měly mít znovu šéfa. Republikán Ratclife získal podporu senátního výboru

Americké zpravodajské služby jsou již od loňského léta bez stálého ředitele. To by se však mělo brzy změnit. První fází schvalování prošel John Ratcliffe, mimo jiné plamenný obhájce Donalda Trumpa při jednání o ústavní žalobě na prezidenta. Kolem ředitelské volby je tak stále více rozruchu.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ratcliffe patřil k Trumpovým nejtvrdším obhájcům při projednávání ústavní žaloby | Zdroj: Wikimedia Commons

Ratcliffa chtěl do funkce již loni dosadit i prezident Donald Trump, avšak po kritice, poukazující na Ratcliffovu nezkušenost a příslušnost k Republikánské straně, se Trump svého úmyslu zřekl.

Republikáni slaví. V doplňovacích volbách v Kalifornii dokázali získat zpět post kongresmana

Číst článek

Potřebnou podporu neměl loni Ratcliffe ani od své strany. Teď právě republikáni těsnou většinou v senátním výboru pro zpravodajské služby jeho nominaci posvětili. Totéž ještě musí udělat i celý senát, kde mají republikáni také převahu. Demokrati s Ratcliffovou nominací nesouhlasí, bude podle nich ve funkci šéfa tajných služeb slepě loajální vůči prezidentovi.

Ratcliffe patřil k Trumpovým nejtvrdším obhájcům při projednávání ústavní žaloby i práce speciálního vyšetřovatele ruského vlivu na americké volby Muellera. Poslední stálý ředitel tajných služeb Dan Coats měl na téma ruských zásahů do voleb s prezidentem Trumpem naopak spory.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme