Útočníkem na střední škole v Knoxville v Tennessee byl jeden ze studentů. Policie ho zastřelila

V prostorách střední školy Austin-East Magnet High School ve městě Knoxville v americkém státu Tennessee se v pondělí strhla přestřelka s policií, při níž zemřel student a jeden ze zasahujících policistů utrpěl vážná zranění. Na twitteru o tom informovaly státní úřady. Policie původně hovořila o několika lidech zasažených kulkami a o zatčeném člověku.

Aktualizováno Knoxville (USA) (Aktualizováno: 6:30 13. 4. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na střední škole v Knoxville v Tennesse zasahovala policie kvůli střebě

Na střední škole v Knoxville v Tennesse zasahovala policie kvůli střebě | Foto: Brianna Paciorka | Zdroj: Reuters

Policie uvedla, že kolem 15.15 místního času (21.15 našeho času) obdržela hlášení, že se v budově školy Austin-East Magnet High School na východě města Knoxville pohybuje člověk, který je zřejmě ozbrojen.

Po příjezdu strážníků se tato osoba schovávala na záchodech a policisté jí přikázali, aby vyšla ven. Jelikož podezřelý neuposlechl, tak policisté vstoupili dovnitř.

Útočník v tu chvíli začal střílet a jednoho ze strážníků strefil do stehna. Policisté palbu opětovali a podezřelého zastřelili. Později oznámili, že se jednalo o jednoho ze studentů školy, blíže jej však neidentifikovali. Motiv jeho jednání je nyní neznámý.

Zraněný policista

Poraněný policista byl ve vážném stavu převezen do nemocnice, podle lékařů však není v ohrožení života.

‚Je to epidemie a musí se zastavit.‘ Biden představil soubor opatření ke kontrole střelných zbraní

Číst článek

„Je při vědomí a v dobré náladě. Bude v pořádku. Poděkovala jsem mu za to, že riskoval svůj život, aby ochránil studenty a zaměstnance ve škole. Řekl, že je raději raněný on, než aby se něco stalo někomu jinému,“ řekla televizi CBS News starostka Knoxvillu Indya Kincannonová.

Policie nejprve na twitteru varovala občany, aby se oblasti kolem střední školy vyhýbali. Úřady po přestřelce školu uzavřely.

„Budova školy byla zajištěna a studenty, kteří do incidentu nebyli zapleteni, jsme nechali jít k jejich rodinám,“ uvedl místní školní komisař Bob Thomas.

Policie zároveň informovala, že na hřišti za budovou zřídila místo, kde si mohou rodiče děti vyzvednout.

Série střeleckých útoků

Čtvrť Austin-East je letos otřesena násilnostmi s použitím střelných zbraní. Podle místních médií tam v posledních měsících při střeleckých incidentech zemřeli čtyři studenti střední školy.

Také Spojené státy se v posledních týdnech potýkají se sérií velkých střeleckých útoků. Minulý týden zaútočil na továrnu v Texasu jeden její zaměstnanec, zabil jednoho člověka a šest dalších zranil.

Osm lidí zemřelo při útocích na tři masážní a kosmetické salony v okolí Atlanty, v supermarketu ve městě Boulder v Coloradu zemřelo při střelbě deset lidí a čtyři lidé přišli o život po útoku na realitní kancelář ve městě Orange v Kalifornii.

zuj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme