Policista v Texasu zastřelil majitelku domu skrze okno její ložnice. Situaci prý považoval za ohrožující

V texaském Fort Worthu o víkendu policista zastřelil 28letou ženu poté, co k jejímu domu hlídku uprostřed noci přivolali znepokojení sousedé kvůli otevřeným vchodovým dveřím. Strážce zákona vystřelil, když při obcházení domu zahlédl v okně ložnice lidskou postavu. Podle prohlášení místní policie se cítil v ohrožení.

Dallas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K domu osmadvacetileté Atatiany Jeffersonové policejní hlídka dorazila kolem 02.30 v noci na sobotu (09.30 SELČ), uvádí zpravodajský web BBC. Video z kamery umístěné na uniformě strážníka ukazuje, jak dvojice policistů nejdříve kontroluje vchodové dveře a následně za svitu baterek míří podél obvodu stavení.

Policistka, která si spletla byt a zastřelila souseda, dostala deset let vězení

Číst článek

V jistém momentě se záběr stáčí k oknu ložnice, kde se objevila postava. Policista křičí „Ruce vzhůru! Chci vidět vaše ruce“, načež prakticky okamžitě střílí.

Jeffersonová střelné ráně na místě podlehla. V ložnici s ní v osudném momentě byl ještě osmiletý synovec, kterého podle vyjádření rodiny měla tu noc doma na hlídání. Policie uvedla, že v pokoji se našla zbraň, není však jasné, zda ji Jeffersonová před smrtí držela v ruce.

Podle oficiálního prohlášení proti ní policista použil svoji pistoli, protože považoval vzniklou situaci za ohrožující. Představitel policejního sboru ve Fort Worth v neděli na tiskové konferenci potvrdil, že dotyčný strážník před výstřelem neohlásil, že je policista.

Incident bude nyní vyšetřován, přičemž jeho hlavní aktér, který je u místní policie od loňského dubna, byl kvůli události suspendován.

Incident se odehrál méně než dva týdny potom, co byla v Texasu na deset let odsouzena policistka, která zastřelila svého souseda v jeho vlastním bytě.

UNACCEPTABLE! The acts of yet another “trained” police officer have resulted in the death of #AtatianaJefferson. Gun downed in her own home. If we are not safe to call the police, if we are not safe in our homes, where can we find peace? We demand answers. We demand justice.

05:44 – 13. 10. 2019

11843 22514

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme