Trump zpochybnil zprávy o zdravotním stavu Kim Čong-una, jsou prý na základě ‚starých dokumentů‘

Americký prezident Donald Trump zpochybnil zprávy o tom, že severokorejský vůdce Kim Čong-un má vážné zdravotní problémy. Zda byl ve spojení se severokorejskými činiteli, ale Šéf Bílého domu neuvedl. Informovala o tom v pátek agentura Reuters.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump nepřikládá zprávám o špatném zdravotním stavu severokorejského vůdce příliš velkou váhu | Zdroj: Reuters

Trump uvedl, že zpráva o špatném zdravotním stavu Kima byla chybná a doplnil, že se doslechl, že vznikla na základě „starých dokumentů“. „Myslím, že to byla falešná informace od CNN,“ řekl. „Máme se Severní Koreou dobrý vztah. Mám dobrý vztah s Kim Čong-unem a doufám, že je v pořádku,“ dodal.

Teplo, slunce a vlhkost koronavirus oslabují, zjistili experti v USA. Varují před Trumpovým nápadem

Číst článek

Spekulace ohledně zdraví 36letého Kima oživily zprávy z noci na úterý. Nejdříve americká televize CNN s odvoláním na nejmenovaný zdroj z americké vlády uvedla, že severokorejský vůdce podstoupil operaci a je ve vážném stavu.

Webový portál Daily NK, který údajně získává informace od severokorejských přeběhlíků, napsal s odkazem na své zdroje, že se Kim zotavuje po „kardiovaskulárním chirurgickém zákroku“. Tato tvrzení ovšem rychle popřela jihokorejská vláda.

Trump: zprávy nejsou potvrzené

Trump, který se s Kimem setkal v letech 2018 a 2019 na bezprecedentních summitech ve snaze ho přesvědčit, aby se vzdal jaderných zbraní, v úterý uvedl, že zprávám o špatném zdravotním stavu severokorejského vůdce nepřikládá příliš velkou váhu a zdůraznil, že nejsou potvrzené.

Spekulace o Kimově zdravotním stavu vypukly již v polovině dubna, kdy se autoritářský vůdce výjimečně a bez vysvětlení neobjevil na oslavách narozenin svého dědečka a zakladatele KLDR Kim Ir-sena. Naposledy byl na veřejnosti spatřen o čtyři dny dříve na jednání vlády.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme